Mistrzostwa Województwa Pomorskiego
Laser Run City Tour, Gdynia 24.09.2022 r.

Komunikat organizacyjny – Gdynia, 24.09.2022

W sobotę, 24 września, odbędą się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Laser Run City Tour Gdynia.
Zawody rozegrane zostaną na terenie Szkoły Podstawowej nr 10.
Oficjalne rozpoczęcie o godzinie 11:00.

Zapisy: do zawodów można zgłosić się wysyłając wypełniony formularz, pobranego ze strony: www.pozpn.pl/zgloszenie.xls na adres e-mail: kontakt@pozpn.pl. Istnieje także możliwość zapisania się w dniu zawodów.

POMORSKI OKRĘGOWY ZWIĄZEK
PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO

80-213 Gdańsk, ul. Al. Zwycięstwa 51
(058) 520 31 02 lub 500183643
www.pozpn.pl
e-mail  kontakt@pozpn.pl

Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Pięcioboju Nowoczesnym U14/ U16 – 23-24.04 – Władysławowo

Relacja z zawodów, zdjęcia filmy:

Facebook: https://www.facebook.com/pozpn 

Harmonogram:

Sobota 23.04.2022 r.

  • Strzelanie OPO Cetniewo – sala szermierki.
  • Pływanie OPO Cetniewo – pływalnia 25m, 6 torów, pomiar czasu ręczny.

11:30 – Konferencja Techniczna OPO Cetniewo 84 -120 Władysławowo
ul. Żeromskiego 52, sala szermierki.

12:30 – Strzelanie 3-bój, I seria dziewcząt,
13:05 – Strzelanie 3-bój, II seria dziewcząt i chłopców,
13:40 – Strzelanie 3-bój, III seria chłopców,
14:15 – Strzelanie 3-bój, IV seria chłopców.

15:30 – Pływanie 2- bój, dziewcząt, rozgrzewka.
15:50 – Uroczyste otwarcie zawodów, pływalnia – defilada;
16:00 – Start I serii dziewcząt, 2 boj.
16:40 – Pływanie 2- bój, chłopców, rozgrzewka.
17:00 – Start I serii chłopców, 2 bój.
18:00 – Pływanie 3- bój, dziewcząt, chłopców, rozgrzewka.
18:20 – Start I serii dziewcząt, następnie chłopców, 3 bój.

Niedziela 24.04.2022 r.

Bieg – stadion la. , bieżnia tartanowa 400 m.
9:30 – Bieg 2-bój, Start I serii dziewcząt po dziewczętach chłopcy.
10:30 – Bieg 3-bój, Start I serii dziewcząt po dziewczętach chłopcy.

Uroczyste zakończenie zawodów, 20 minut po zakończeniu ostatniego biegu

III Edycja Pucharu Polski, 08-10.04.2022 Zielona Góra

Na obiektach WOSiR Drzonków w Zielonej Górze, w dniach 08-10.04.2022 r. odbyła się trzecia  edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w obsadzie międzynarodowej, w której oprócz Polaków wystartowali również reprezentanci Czech, Izraela i Ukrainy. Były to pierwsze w tym sezonie zawody rozegrane na nowej 600-metrowej trasie biegu na świeżym powietrzu.

Podczas zawodów rozdano puchary w czterech kategoriach wiekowych, w kategorii Open (senior) U21 (młodzieżowiec) zawodnicy rywalizowali w pełnym pięcioboju,-U19 (junior , bez jazdy konnej) i U17, (junior młodszy, bez jazdy konnej i szermierki).

 

Zdecydowanie najlepsza wśród kobiet w kategorii Open okazała się reprezentantka Polski – Ewa Pydyszewska. Wśród mężczyzn w kategorii Open pierwsze trzy lokaty wywalczyli reprezentanci Ukrainy.  Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski okazał się Michał Jabłoński, który linię mety przekroczył jako 5.

Wśród zawodników województwa pomorskiego w kategorii open na 12 miejscu sklasyfikowany został Eryk Bąbel z klubu UKS ,,Gromik” Gdynia, a na 16 miejscu Marcel Walkowiak z klubu UKS ,,Dwójka” Tczew. Marcel Walkowiak w kategorii junior (czwórbój), zajął 3 miejsce. W kategorii junior młodszy (trójbój), 2 miejsce zajął Krystian Trepczyk, zawodnik UKS ,,Gromik” Gdynia

Klasyfikacja U21 kobiety

1 miejsce- Ewa Pydyszewska (Polska/ZKS Drzonów)

2 miejsce- Lucie Hlavackova (Czechy)

3 miejsce- Adrianna Kapała (Polska/UKS „G-8” Bielany)

Klasyfikacja U21 mężczyźni

1 miejsce- Yuryi Kovalchuk (Ukraina)

2 miejsce- Vladislav Chekan (Ukraina)

3 miejsce- Michał Jabłoński (Polska/ZKS Drzonków)

Klasyfikacja U19 kobiety

1 miejsce- Lucie Hlavackova (Czechy)

2 miejsce- Maja Marcinkowska (Polska/ZKS Drzonków)

3 miejsce- Pola Wolska (Polska/Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Klasyfikacja U19 mężczyźni

1 miejsce- Michał Jabłoński (Polska/ZKS Drzonków)

2 miejsce- Hubert Skibiak (Polska/UKS „G-8” Bielany)

3 miejsce- Marcel Walkowiak (Polska/ZKS Drzonków)

Klasyfikacja U17 kobiety

1 miejsce- Katarzyna Dębska (Polska/Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

2 miejsce- Hanna Jakubowska (Polska/Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

3 miejsce- Zuzanna Gradoń (Polska/ZKS Drzonków)

Klasyfikacja U17 mężczyźni

1 miejsce- Igor Radomyski (Polska/Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

2 miejsce- Krystian Trepczyk (Polska?UKS „Gromik” Gdynia)

3 miejsce- Bartosz Szmytke (Polska/UKS „Żoliborz” Warszawa)

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

KALENDARZ IMPREZ
POMORSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO
NA 2022 ROK
Lp Nazwa imprezy Miesiąc Data Miejsce Kategoria Uwagi 
1. Zgrupowanie
(Młodzik, Junior Młodszy)
Luty 11 – 19.02.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun. Mł./ Młodzik Zgodnie z powołaniem
2. Puchar Polski PP #1 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) 19 – 20.02.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
3. Puchar Polski PP #2 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) Marzec 18 – 20.03.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
4. Puchar Polski PP JMł #1 (Jun Mł) 25 – 27.03.2022 Drzonków Jun Mł 2 bój – 12/13 lat/
pływanie.100 m,bieg 1000 m
3 bój – 14/15 lat
pływ. 200 m, bieg 2 km,strzelanie z pistoletu laserowego 10x5 
5. Konsultacja szoleniowa Kwiecień 02 – 03.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Młodzik Jun. Mł. Zgodnie z powołaniem
6. Puchar Polski PP #3 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) 9 – 10.04.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
7. Puchar Polski PP JMł #2 (Jun Mł) 22 – 24.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
8. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Jun. Mł./
w 3 boju
23 – 24.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
9. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Laser Run Maj 07.05.2022 Lubichowo Open od 6 do 80 lat
10. Mistrzostwa Polski U17 (L&R) 13-15.05.2022 Drzonków Jun. Jun.mł. do 16 lat
11. Konsultacja szkoleniowa 22 – 22.05.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Młodzik Jun. Mł. Zgodnie z powołaniem
12. Puchar Polski PP JMł #3 (Jun Mł) 27 – 29.05.2022 Warszawa  Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
13. Mistrzostwa Polski U22&U19 Czerwiec 10-12.06.2022 Drzonków Młodziezowców 19-22 lat
14. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików/ Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików w 2 boju 11.06.2022 Gdynia Młodzik do 11 lat/
pływanie 50 m, bieg 600 m
15. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski 17-19.06. 2022 Szczecinek Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
16. Mistrzostwa Europy U19&U17 (4-bój, 3-bój L&R)  Lipiec 05-15.07.2022 Kraków Jun Mł do 16/18 lat
17. Zgrupowanie szkoleniowe
( Młodzik, Junior Młodszy)
Sierpień 01-10.08.2022 Do ustalenia Młodzik, Jun Mł Zgodnie z powołaniem
18. ,,Od Dwuboju do Pięcioboju” Wrzesień 24.09.2022 Gdynia Młodzik do 11 lat
19. Puchar Polski PP JMł #1 (Jun Mł) na rok 2023 30.09-02.10.2022 Passym Młodzik Jun. Mł. 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
20. Mistrzostwa Grudziądza w Laser Run Październik 08.10.2022 Grudziądz   Od 8 do 80 lat
21. Turniej Nadziei Olimpijskich 20 – 24.10.2022 Spała Jun, Jun Mł Zgodnie z powołaniem
22.   Listopad        
23. Mistrzostwa Polski U14&U12 Grudzień 03 – 04.12.2022 Spała Młodzik, Jun Mł wg reg
24. Puchar Polski #4 (5-bój, 4-bój, 3-bój now) 16 – 18.12.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun, Jun Mł wg reg

Nasi sponsorzy i partnerzy : 

Kontakt

Adres

ul. Al. Zwycięstwa 51
80-213 Gdańsk

Numer telefonu :

500 183 643 lub (058) 520 31 02

E-mail :
kontakt@pozpn.pl

Numer konta (Bank Milennium):
15 1160 2202 0000 0001 3959 9539

NIP 9571018021
REGON 220769368