Mistrzostwa Województwa Pomorskiego
Laser Run City Tour, Gdynia 24.09.2022 r.

Komunikat organizacyjny – Gdynia, 24.09.2022

W sobotę, 24 września, odbędą się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Laser Run City Tour Gdynia.
Zawody rozegrane zostaną na terenie Szkoły Podstawowej nr 10.
Oficjalne rozpoczęcie o godzinie 11:00.

Zapisy: do zawodów można zgłosić się wysyłając wypełniony formularz, pobranego ze strony: www.pozpn.pl/zgloszenie.xls na adres e-mail: kontakt@pozpn.pl. Istnieje także możliwość zapisania się w dniu zawodów.

POMORSKI OKRĘGOWY ZWIĄZEK
PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO

80-213 Gdańsk, ul. Al. Zwycięstwa 51
(058) 520 31 02 lub 500183643
www.pozpn.pl
e-mail  kontakt@pozpn.pl

Marcel Walkowiak złotym i brązowym medalistą!

Zwycięstwo Marcela na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w konkurencji czwórbój

W dniach 03-05.06.2022 r. w Zielonej Górze na obiektach WOSiR Drzonków odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym. Juniorzy rywalizowali w czterech konkurencjach (pływanie, szermierka, bieg połączony ze strzelaniem) natomiast młodzieżowcy rywalizowali w pełnym pięcioboju (pływanie, szermierka, jazda konna, bieg połączony ze strzelaniem).

Województwo pomorskie reprezentowali zawodnicy:

- w kategorii junior Marcel Walkowiak z klubu UKS "Dwójka" Tczew

- w kategorii młodzieżowiec Eryk Bąbel z klubu UKS "Gromik" Gdynia.

Bardzo udany występ zaliczył zawodnik z UKS ,,Dwójka” Tczew Marcel Walkowiak, który w rywalizacji indywidualnej Juniorów zdobył brązowy medal a w rywalizacji sztafet mieszanych zdobył złoty medal w duecie z zawodniczką Mają Biernacką z klubu ,Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia.

W kategorii Młodzieżowiec Eryk Bąbel po pięciu konkurencjach zajął wysokie szóste miejsce.

Zwycięstwo Marcela na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w konkurencji czwórbój

Medalistki Mistrzostw Polski Młodzieżowców:

1 miejsce – Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków)

2 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

3 miejsce – Michalina Wierzba (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Medaliści Mistrzostw Polski Młodzieżowców:

1 miejsce – Michał Jabłoński (ZKS Drzonków)

2 miejsce – Paweł Miluch (ZKS Drzonków)

3 miejsce – Łukasz Zawada (UKS G-8 Bielany)

Medalistki Mistrzostw Polski Juniorów:

1 miejsce – Katarzyna Dębska (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

2 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

3 miejsce – Małgorzata Karbownik (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów:

1 miejsce – Michał Jabłoński (ZKS Drzonków)

2 miejsce – Paweł Miluch (ZKS Drzonków)

3 miejsce – Marcel Walkowiak (UKS "Dwójka" Tczew)

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów mix:

1 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia), Marcel Walkowiak (UKS "Dwójka" Tczew).

2 miejsce – Maja Marcinkowska i Michał Jabłoński (ZKS Drzonków).

3 miejsce – Katarzyna Dębska i Kacper Klimczak (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia).

Krystian Trepczyk Mistrzem Polski oraz klasyfikacją do startu w Mistrzostwach Europy!

Krystian Trepczyk Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Pięcioboju Nowoczesnym w konkurencji trójbój oraz z klasyfikacją startu w Mistrzostwach Europy.

W dniu 13.05.2022 r. w Zielonej Górze na obiektach WOSiR Drzonków odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji trójbój (pływanie 200 m stylem dowolnym, bieg w formule laser run ze strzelaniem 4x600 m). Zawody w Drzonkowie były ważnym sprawdzianem ponieważ zawodnicy walczyli o kwalifikację do Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych  w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji trójbój zaplanowanych na początek lipca.

Z województwa pomorskiego w Mistrzostwach Polski startowali zawodnicy z UKS ,,Gromik” Gdynia i UKS "Dwójka” Tczew.

Medaliści Mistrzostw Polski
Trójbój chłopców

  1. Krystian Trepczyk, UKS „Gromik” Gdynia.
  2. Adam Machaj,  ZKS Drzonków.
  3. Bartoszem Szmytke z UKS „Żoliborz” Warszawa.

Miejsca zawodników z pomorza:

  1. BANUCHA Konrad UKS "Dwójka” Tczew
  2. BORYCKI Wiktor UKS "Dwójka” Tczew
  3. ROHDA Kacper UKS "Dwójka” Tczew
  4. BRZUCHALSKI Igor UKS "Dwójka” Tczew

Medalistki Mistrzostw Polski
Trójbój dziewcząt

  1. Hanna Jakubowska, Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia.
  2. Katarzyna Dębska, Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia.
  3. Antonina Sulak, UKS „5” Konstantynów Łódzki.

Miejsca zawodniczek z pomorza:

  1. DABROWSKA Maja UKS "Dwójka” Tczew
  2. GRABOWSKA Oliwia UKS "Dwójka” Tczew
Zielona Gora Dekoracja
Zielona Gora Dekoracja
KALENDARZ IMPREZ
POMORSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO
NA 2022 ROK
Lp Nazwa imprezy Miesiąc Data Miejsce Kategoria Uwagi 
1. Zgrupowanie
(Młodzik, Junior Młodszy)
Luty 11 – 19.02.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun. Mł./ Młodzik Zgodnie z powołaniem
2. Puchar Polski PP #1 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) 19 – 20.02.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
3. Puchar Polski PP #2 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) Marzec 18 – 20.03.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
4. Puchar Polski PP JMł #1 (Jun Mł) 25 – 27.03.2022 Drzonków Jun Mł 2 bój – 12/13 lat/
pływanie.100 m,bieg 1000 m
3 bój – 14/15 lat
pływ. 200 m, bieg 2 km,strzelanie z pistoletu laserowego 10x5 
5. Konsultacja szoleniowa Kwiecień 02 – 03.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Młodzik Jun. Mł. Zgodnie z powołaniem
6. Puchar Polski PP #3 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) 9 – 10.04.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
7. Puchar Polski PP JMł #2 (Jun Mł) 22 – 24.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
8. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Jun. Mł./
w 3 boju
23 – 24.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
9. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Laser Run Maj 07.05.2022 Lubichowo Open od 6 do 80 lat
10. Mistrzostwa Polski U17 (L&R) 13-15.05.2022 Drzonków Jun. Jun.mł. do 16 lat
11. Konsultacja szkoleniowa 22 – 22.05.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Młodzik Jun. Mł. Zgodnie z powołaniem
12. Puchar Polski PP JMł #3 (Jun Mł) 27 – 29.05.2022 Warszawa  Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
13. Mistrzostwa Polski U22&U19 Czerwiec 10-12.06.2022 Drzonków Młodziezowców 19-22 lat
14. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików/ Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików w 2 boju 11.06.2022 Gdynia Młodzik do 11 lat/
pływanie 50 m, bieg 600 m
15. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski 17-19.06. 2022 Szczecinek Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
16. Mistrzostwa Europy U19&U17 (4-bój, 3-bój L&R)  Lipiec 05-15.07.2022 Kraków Jun Mł do 16/18 lat
17. Zgrupowanie szkoleniowe
( Młodzik, Junior Młodszy)
Sierpień 01-10.08.2022 Do ustalenia Młodzik, Jun Mł Zgodnie z powołaniem
18. ,,Od Dwuboju do Pięcioboju” Wrzesień 24.09.2022 Gdynia Młodzik do 11 lat
19. Puchar Polski PP JMł #1 (Jun Mł) na rok 2023 30.09-02.10.2022 Passym Młodzik Jun. Mł. 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
20. Mistrzostwa Grudziądza w Laser Run Październik 08.10.2022 Grudziądz   Od 8 do 80 lat
21. Turniej Nadziei Olimpijskich 20 – 24.10.2022 Spała Jun, Jun Mł Zgodnie z powołaniem
22.   Listopad        
23. Mistrzostwa Polski U14&U12 Grudzień 03 – 04.12.2022 Spała Młodzik, Jun Mł wg reg
24. Puchar Polski #4 (5-bój, 4-bój, 3-bój now) 16 – 18.12.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun, Jun Mł wg reg

Nasi sponsorzy i partnerzy : 

Kontakt

Adres

ul. Al. Zwycięstwa 51
80-213 Gdańsk

Numer telefonu :

500 183 643 lub (058) 520 31 02

E-mail :
kontakt@pozpn.pl

Numer konta (Bank Milennium):
15 1160 2202 0000 0001 3959 9539

NIP 9571018021
REGON 220769368