POMORSKI OKRĘGOWY ZWIĄZEK
PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO

80-213 Gdańsk, ul. Al. Zwycięstwa 51
(058) 520 31 02 lub 500183643
www.pozpn.pl
e-mail  kontakt@pozpn.pl

Mistrzowie województwa pomorskiego

W dniu 12.06.2022 r. na Gdyńskich obiektach sportowych zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji 2 bój. W zawodach uczestniczyło 120 zawodników od 6 do 11 lat z 9 klubów z trzech województw, Warmińsko Mazurskiego, Kujawsko Pomorskiego, Pomorskiego.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencji pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym i w biegu na dystansie 600 m. Wyścigi pływackie rozegrane zostały na pływalni w Szkole Podstawowej  nr 12,  następnie zawodnicy przeszli na boisko piłkarskie Arki Gdynia gdzie mieli do pokonania dystans biegowy 600 m.

Mistrzem województwa w kategorii 11 latków bezkonkurencyjny okazał się Ignacy Kieszka zawodnik z Gdyni reprezentujący barwy UKS ,, Gromik” Gdynia.

Medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w pięcioboju nowoczesnym
w konkurencji dwubój.

Chłopcy

  1. KIERSZKA Ignacy 2011      UKS "Gromik" Gdynia
  2. PIASECKI Igor 2011      GKP ORKA
  3. SKIERKA Jakub 2011      UKS DWÓJKA TCZEW

Dziewczęta

  1. PIÓR Julia               2011     GKP  ORKA
  2. WIECZOREK Liliana 2011      UKS DWÓJKA TCZEW
  3. BIAŁCZAK Julia 2011      GKP ORKA

Medaliści Mistrzostw Województwa Pomorskiego w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji dwubój.

Chłopcy 11 lat

  1. KIERSZKA Ignacy 2011      UKS "Gromik" Gdynia
  2. SKIERKA Jakub 2011      UKS DWÓJKA TCZEW
  3. GRABOWSKI Alan 2011      UKS DWÓJKA TCZEW

Dziewczęta 11 lat

  1. WIECZOREK Liliana 2011      UKS DWÓJKA TCZEW
  2. DELĄŻEK Karolina 2011      UKS DWÓJKA TCZEW
  3. TOCZEK Patrycja 2011      UKS Ósemka

Chłopcy 10 lat

  1. OBRĘBSKI Lucjan 2012      MUKS "Kosakowo"
  2. PATURA Maksymilian 2012      UKS "Gromik" Gdynia
  3. CISZEWSKI Igor 2012      UKS "Gromik" Gdynia

Dziewczęta 10 lat

  1. KŁOSOWSKA Julia 2012      UKS "Gromik" Gdynia
  2. BURDEŃSKA Alicja 2012      AMS Gdynia
  3. WONS Martyna 2012      UKS Ósemka

Chłopcy 9 lat

  1. POBŁOCKI Witek 2013      MUKS "Kosakowo"
  2. BAJKIEWICZ Maciej 2013      AMS Gdynia
  3. KROPIDŁOWSKI Kamil 2013      SP6 Kościerzyna

Dziewczęta 9 lat

  1. MAJEWSKA Konstancja 2013 AMS Gdynia
  2. CEGLAREK Paulina 2013      UKS "Gromik" Gdynia
  3. KONCEWICZ Laura 2013      AMS Gdynia

Chłopcy 8 lat i młodsi

  1. DWORAKOWSKI Mikołaj 2014 UKS "Gromik" Gdynia
  2. FORMELLA Aleksander 2014     AMS Gdynia
  3. MAŁOCHLEB Mikołaj 2015     AMS Gdynia

Dziewczęta 8 lat i młodsze

  1. RAMUTKOWSKA Zoe 2014      UKS "Gromik" Gdynia
  2. PYCKA Kornelia 2014      AMS Gdynia
  3. KONCEWICZ Nadia 2014      AMS Gdynia

 

Marcel Walkowiak złotym i brązowym medalistą!

Zwycięstwo Marcela na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w konkurencji czwórbój

W dniach 03-05.06.2022 r. w Zielonej Górze na obiektach WOSiR Drzonków odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym. Juniorzy rywalizowali w czterech konkurencjach (pływanie, szermierka, bieg połączony ze strzelaniem) natomiast młodzieżowcy rywalizowali w pełnym pięcioboju (pływanie, szermierka, jazda konna, bieg połączony ze strzelaniem).

Województwo pomorskie reprezentowali zawodnicy:

- w kategorii junior Marcel Walkowiak z klubu UKS "Dwójka" Tczew

- w kategorii młodzieżowiec Eryk Bąbel z klubu UKS "Gromik" Gdynia.

Bardzo udany występ zaliczył zawodnik z UKS ,,Dwójka” Tczew Marcel Walkowiak, który w rywalizacji indywidualnej Juniorów zdobył brązowy medal a w rywalizacji sztafet mieszanych zdobył złoty medal w duecie z zawodniczką Mają Biernacką z klubu ,Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia.

W kategorii Młodzieżowiec Eryk Bąbel po pięciu konkurencjach zajął wysokie szóste miejsce.

Zwycięstwo Marcela na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w konkurencji czwórbój

Medalistki Mistrzostw Polski Młodzieżowców:

1 miejsce – Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków)

2 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

3 miejsce – Michalina Wierzba (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Medaliści Mistrzostw Polski Młodzieżowców:

1 miejsce – Michał Jabłoński (ZKS Drzonków)

2 miejsce – Paweł Miluch (ZKS Drzonków)

3 miejsce – Łukasz Zawada (UKS G-8 Bielany)

Medalistki Mistrzostw Polski Juniorów:

1 miejsce – Katarzyna Dębska (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

2 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

3 miejsce – Małgorzata Karbownik (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów:

1 miejsce – Michał Jabłoński (ZKS Drzonków)

2 miejsce – Paweł Miluch (ZKS Drzonków)

3 miejsce – Marcel Walkowiak (UKS "Dwójka" Tczew)

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów mix:

1 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia), Marcel Walkowiak (UKS "Dwójka" Tczew).

2 miejsce – Maja Marcinkowska i Michał Jabłoński (ZKS Drzonków).

3 miejsce – Katarzyna Dębska i Kacper Klimczak (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia).

KALENDARZ IMPREZ
POMORSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO
NA 2022 ROK
Lp Nazwa imprezy Miesiąc Data Miejsce Kategoria Uwagi 
1. Zgrupowanie
(Młodzik, Junior Młodszy)
Luty 11 – 19.02.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun. Mł./ Młodzik Zgodnie z powołaniem
2. Puchar Polski PP #1 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) 19 – 20.02.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
3. Puchar Polski PP #2 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) Marzec 18 – 20.03.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
4. Puchar Polski PP JMł #1 (Jun Mł) 25 – 27.03.2022 Drzonków Jun Mł 2 bój – 12/13 lat/
pływanie.100 m,bieg 1000 m
3 bój – 14/15 lat
pływ. 200 m, bieg 2 km,strzelanie z pistoletu laserowego 10x5 
5. Konsultacja szoleniowa Kwiecień 02 – 03.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Młodzik Jun. Mł. Zgodnie z powołaniem
6. Puchar Polski PP #3 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) 9 – 10.04.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun. Mł. wg reg
7. Puchar Polski PP JMł #2 (Jun Mł) 22 – 24.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
8. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Jun. Mł./
w 3 boju
23 – 24.04.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
9. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Laser Run Maj 07.05.2022 Lubichowo Open od 6 do 80 lat
10. Mistrzostwa Polski U17 (L&R) 13-15.05.2022 Drzonków Jun. Jun.mł. do 16 lat
11. Konsultacja szkoleniowa 22 – 22.05.2022 Władysławowo/
 COS Cetniewo
Młodzik Jun. Mł. Zgodnie z powołaniem
12. Puchar Polski PP JMł #3 (Jun Mł) 27 – 29.05.2022 Warszawa  Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
13. Mistrzostwa Polski U22&U19 Czerwiec 10-12.06.2022 Drzonków Młodziezowców 19-22 lat
14. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików/ Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików w 2 boju 11.06.2022 Gdynia Młodzik do 11 lat/
pływanie 50 m, bieg 600 m
15. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski 17-19.06. 2022 Szczecinek Jun Mł 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
16. Mistrzostwa Europy U19&U17 (4-bój, 3-bój L&R)  Lipiec 05-15.07.2022 Kraków Jun Mł do 16/18 lat
17. Zgrupowanie szkoleniowe
( Młodzik, Junior Młodszy)
Sierpień 01-10.08.2022 Do ustalenia Młodzik, Jun Mł Zgodnie z powołaniem
18. ,,Od Dwuboju do Pięcioboju” Wrzesień 24.09.2022 Gdynia Młodzik do 11 lat
19. Puchar Polski PP JMł #1 (Jun Mł) na rok 2023 30.09-02.10.2022 Passym Młodzik Jun. Mł. 2 bój – 12/13 lat
3 bój – 14/15 lat
20. Mistrzostwa Grudziądza w Laser Run Październik 08.10.2022 Grudziądz   Od 8 do 80 lat
21. Turniej Nadziei Olimpijskich 20 – 24.10.2022 Spała Jun, Jun Mł Zgodnie z powołaniem
22.   Listopad        
23. Mistrzostwa Polski U14&U12 Grudzień 03 – 04.12.2022 Spała Młodzik, Jun Mł wg reg
24. Puchar Polski #4 (5-bój, 4-bój, 3-bój now) 16 – 18.12.2022 Drzonków Sen, Mł, Jun, Jun Mł wg reg

Nasi sponsorzy i partnerzy : 

Kontakt

Adres

ul. Al. Zwycięstwa 51
80-213 Gdańsk

Numer telefonu :

500 183 643 lub (058) 520 31 02

E-mail :
kontakt@pozpn.pl

Numer konta (Bank Milennium):
15 1160 2202 0000 0001 3959 9539

NIP 9571018021
REGON 220769368