W dniu 28.03.2024 r. w Zielonej Górze odbyła się II runda Puchar Polski Juniorów Młodszych
U16 & U14, zawodnicy i zawodniczki zdobywali punkty rankingowe, które dadzą przepustkę
do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na starcie stanęło 237 sportowców z 18
klubów.

Zawodnicy z województwa pomorskiego zaprezentowali bardzo dobrą formę. Wśród pań dwie zawodniczki z UKS „Dwójka” TczewEmilia Pawełek i Lilianna Wieczorek, stanęły na drugim miejscu podium. Tuż za nimi znalazły się ich koleżanki klubowe: Kornelia Gzella zajęła czwarte miejsce w kategorii U14, a Michalina Szramke i Hanna Zaborowska uplasowały się na szóstym miejscu w kategoriach odpowiednio U16 oraz U14.

Wśród panów, w kategorii U14, drugie miejsce zajął Ignacy Kierszka z UKS „Gromik” Gdynia, a trzecie miejsce wywalczył Konrad Laska z UKS „Ósemka” Starogard Gdański.

3 TURZAŃSKI Szymon – ZKS Drzonków

* Kategoria U12 startowała wspólnie z kategorią U14 (pływanie 100m, bieg 1000m).
Startujący nie zdobywali punktów rankingowych do OOM.
Gratulujemy wyników zawodnikom oraz trenerom.