W Spale w dniach 02-03.12.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 12 i 13 w pięcioboju nowoczesnym.

Na start zgłosiło się 560 młodych pięcioboistów. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach:

- 2 bój, wiek do 12 lat - pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, bieg na dystansie 600 m,

- 2 bój, wiek 13/14 lat - pływanie na dystansie 100 m stylem dowolnym, bieg na dystansie 1000 m,

strzelanie 10 serii po 5 strzałów w czasie 50 sekund.

W kategorii 2 bój dziewcząt do lat 12, srebrny medal wywalczyła zawodniczka z UKS ,,Dwójka” Tczew, Kornelia Gzella podopieczna trenera Sławomira Gdańca. Zawodniczka uzyskała czas pływanie 0:30,60 sek., i pobiegła w czasie 1:55,05 sek.

W kategorii 2 bój chłopców do lat 12, złoty medal wywalczył zawodnik z UKS ,,Gromik” Gdynia, Ignacy Kierszka, który uzyskał czas pływania 0:27,90 sek. I pokonał dystans 600 m w czasie 1:40,43 sek. Gratulujemy mamie Ignacego która przygotowała Ignacego do konkurencji biegowe na dystansie
600 m oraz panu Arturowi Zielińskiemu z klubu UKS ,,Siódemka” Gdynia za przygotowanie do konkurencji 50 m stylem dowolnym.

W kategorii 3 bój chłopców do lat 13, srebrny medal wywalczył zawodnik MUKS ,,Kosakowo”, Maddox Chyliński. Gratulujemy panu Waldemarowi Lisickiemu za dobre przygotowanie zawodnika do konkurencji biegu i strzelania oraz panu Przemysławowi Czoków za przygotowanie do konkurencji pływania.