Mistrzowie Europy U17

Krystian Trepczyk srebrnym medalistą w drużynie Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym.

W dniach 5-14.07.2022 r. w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Europy w Pięcioboju Nowoczesnym U17. Bardzo dobrze zaprezentował się młody zawodnik UKS ,,Gromik” Gdynia Krystian Trepczyk , który walczył o rok starszymi od siebie zawodnikami.

Nasi zawodnicy zajęli trzy czołowe miejsca w pierwszej z rozegranych konkurencji – pływaniu. Bartosz Szmytke okazał się bezkonkurencyjny (1:59,37). O ponad sekundę wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Krystiana Trepczyka (2:00,41). Trzeci najwyżej sklasyfikowanym w pływaniu zawodnikiem okazał się Igor Radomyski (2:00,48).

Bardzo zacięta walka o medale rozegrała się na trasie laser run. Z pozycji lidera na pierwsze strzelanie wyruszył Bartosz Szmytke. Dwie sekundy za nim wystartowali Krystian Trepczyk i Igor Radomyski. Po bardzo udanym początku wszyscy trzej Polacy utrzymywali się w czołówce. W połowie wyścigu, dystans do prowadzących znacznie odrobili Francuzi, startujący z pozycji 12 i 17. Niemal bezbłędni na strzelnicy zdołali objąć pierwsze dwie pozycje.

Walka o brąz rozegrała się między Bartoszem Szmytke a Włochem Denisem Agavriloaie. Włoch wpadł na metę minimalnie przed Polakiem, ale decyzją sędziów został wyeliminowany za niesportowe zachowanie (celowe zabieganie trasy). Bartosz Szmytke okazał się indywidualnym brązowym medalistą rywalizacji Mistrzostw Europy kategorii U17. Na miejscu czwartym, cztery sekundy za Szmytke finiszował Krystian Trepczyk. Ósmym zawodnikiem mistrzostw został Igor Radomyski.

Dzięki wysokim miejscom zajętym w klasyfikacji indywidualnej, Bartosz Szmytke, Krystian Trepczyk i Igor Radomyski zostali drużynowymi wicemistrzami Europy U17.