W dniach 24-27.07.2015 r.  w Caldas da Rainha w Portugalii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym (trójbój).

Polskę reprezentowało trzech zawodników w tym dwóch zawodników z Pomorza : Wiktoria Wierzba i Dominik Pieniaszek z UKS ,,Ósemka” Starogard Gdański oraz Aleksandra Sobolewska z UKS ,,Atut” Częstochowa. Przypomnę, że Wiktoria Wierzba i Dominik Pieniaszek są aktualnymi Mistrzami Polski w tej kategorii wiekowej a Aleksandra Sobolewska Wicemistrzynią Polski.

Ostatecznie dziewczyny – Wiktoria Wierzba i Aleksandra Sobolewska  w sztafecie wywalczyły wysoką szósta lokatę, a w sztafecie mieszanej – MIX,  Aleksandra Sobolewska i Dominik Pieniaszek, wywalczyli ósmą lokatę. W zmaganiach indywidualnych zawodnicy uplasowali się na pozycjach:  Dominik Pieniaszek był 24 wśród 55 startujących zawodników. Wśród dziewcząt Aleksandra Sobolewska zajęła 21, a Wiktoria Wierzba 32 miejsce.  Pełne wyniki z ME w Caldas da Rainha w Portugalii na stronie PZPNow http://www.pentathlon.org.pl/mistrzostwa-europy-w-trojboju-nowoczesnym/