Zwycięstwo Marcela na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w konkurencji czwórbój

W dniach 03-05.06.2022 r. w Zielonej Górze na obiektach WOSiR Drzonków odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym. Juniorzy rywalizowali w czterech konkurencjach (pływanie, szermierka, bieg połączony ze strzelaniem) natomiast młodzieżowcy rywalizowali w pełnym pięcioboju (pływanie, szermierka, jazda konna, bieg połączony ze strzelaniem).

Województwo pomorskie reprezentowali zawodnicy:

- w kategorii junior Marcel Walkowiak z klubu UKS "Dwójka" Tczew

- w kategorii młodzieżowiec Eryk Bąbel z klubu UKS "Gromik" Gdynia.

Bardzo udany występ zaliczył zawodnik z UKS ,,Dwójka” Tczew Marcel Walkowiak, który w rywalizacji indywidualnej Juniorów zdobył brązowy medal a w rywalizacji sztafet mieszanych zdobył złoty medal w duecie z zawodniczką Mają Biernacką z klubu ,Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia.

W kategorii Młodzieżowiec Eryk Bąbel po pięciu konkurencjach zajął wysokie szóste miejsce.

Medalistki Mistrzostw Polski Młodzieżowców:

1 miejsce – Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków)

2 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

3 miejsce – Michalina Wierzba (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Medaliści Mistrzostw Polski Młodzieżowców:

1 miejsce – Michał Jabłoński (ZKS Drzonków)

2 miejsce – Paweł Miluch (ZKS Drzonków)

3 miejsce – Łukasz Zawada (UKS G-8 Bielany)

Medalistki Mistrzostw Polski Juniorów:

1 miejsce – Katarzyna Dębska (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

3 miejsce – Małgorzata Karbownik (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów:

3 miejsce – Marcel Walkowiak (UKS "Dwójka" Tczew)

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów mix:

1 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia), Marcel Walkowiak (UKS "Dwójka" Tczew).

2 miejsce – Maja Marcinkowska i Michał Jabłoński (ZKS Drzonków).

3 miejsce – Katarzyna Dębska i Kacper Klimczak (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia).