W dniu 26.03.2022 r. na obiektach WOSiR Drzonków w Zielonej Górze, odbyła się druga edycji Pucharu Polski kategorii U14, 12/13 lat (dwubój nowoczesny, pływanie 100 m st. dowolnym, bieg na dystansie 1000 m) i U16, 15/14 lat (trójbój nowoczesny, pływanie 200 m st. dowolnym, strzelanie z pistoletu laserowego 10serii x 5 strzałów w czasie 50 sek., bieg na dystansie 2000 m). Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, zawodniczki i zawodnicy z obu kategorii wiekowych, po raz pierwszy w tym sezonie wystartowali na przygotowanej przez organizatorów przełajowej trasie biegu.

Wyniki w rywalizacji dwubój

Bezkonkurencyjna zarówno podczas 100-metrowego wyścigu pływackiego jak i zmagań na 1000-metrowej trasie biegu okazała się reprezentantka klubu MKP Myślibórz Julia Jabłońska (czas pływania 1:08,52, czas biegu 3:50,61). Na drugim stopniu podium stanęła zawodniczka gospodarzy zawodów – Nadia Drozdek (ZKS Drzonków), która do zwyciężczyni straciła 7 punktów (pływanie 1:10,22, bieg 3:51,98). Na trzecim stopniu podium stanęła jej koleżanka klubowa Maja Gradoń (ZKS Drzonków) – pływanie 1:15,28, bieg 3:55,96.

Wśród chłopców rywalizujących w tej samej kategorii wiekowej najlepsi okazali się gospodarze, którzy zajęli dwie czołowe pozycje. Na najwyższym stopniu podium stanął Tymoteusz Krawczyk (pływanie 1:14,11, bieg 3:46,57 – najlepszy wynik biegu w kategorii U15). Srebrny medal wywalczył Nikodem Loch (pływanie 1:13,47, bieg 3:48,98). Wśród zawodników z pomorza na piątym miejscu sklasyfikowany został Maddox Chyliński z MUKS Kosakowo, na 32 miejscu Piotr Tokarczyk z UKS ,,Gromik” Gdynia

Wyniki w rywalizacji trójbój

Zdecydowaną zwyciężczynią klasyfikacji trójbojowej okazała się Zuzanna Gradoń, zawodniczka ZKS Drzonków, która dzięki bardzo udanemu występowi podczas strzelanina i biegu na dystansie 2000 metrów zyskała przewagę nad rywalkami (2 najlepszy wynik strzelania, 2 najwyżej punktowany rezultat biegu – 7:58,94). Drugie miejsce wśród trójboistek wywalczyła Maja Szondelmajer z MKP Myślibórz (zwyciężczyni konkurencji strzeleckiej). Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka UkrainyAnna Babich.

Miejsca zawodniczek z pomorza: miejsce 4 Maja Dąbrowska (najlepszy wynik biegania 7:51,98) miejsce 10 Oliwia Grabowska. Obie zawodniczki reprezentujące klub UKS ,,Dwójka” Tczew.

Zwycięzcą rywalizacji trójboistów został Krystian Trepczyk (UKS Gromik Gdynia). Bezkonkurencyjny w strzelaniu i konkurencji pływackiej (200 metrów stylem dowolnym – 2:05,89). na drugim miejscu na mecie zameldował się reprezentant UKS „Dwójka” Tczew Konrad Banucha (III wynik strzelania, II wynik pływania, IV czas biegu). Brązowy medal pierwszej edycji Pucharu Polski Juniorów Młodszych wywalczył zawodnik ZKS Drzonków Borys Sawaściuk, który ustanowił najlepszy wynik biegu na 2000 metrów. Pozostałe miejsca zawodników z pomorza, miejsce 5 Cyprian Strybicki, miejsce 7 Viktor Borycki, miejsce 8 Igor Brzuchalski, wszyscy z klubu Dwójka, miejsce, 14 Bartosz Dworakowski z klubu Gromik Gdynia.

Gratulacje dla zawodników i ich trenerów!