W dniach 22-28 sierpnia w Kairze odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach wzięło udział 169 zawodników z 29 krajów. Zmagania uczestników odbywały się na terenie Pegasus Sports Club znajdującego się niedaleko zespołu piramid w Gizie. Przez lokalizacje w których przeprowadzane były zawody,  dodatkowym utrudnieniem dla większości zawodników mogły okazać się wysokie temperatury, które za dnia w Kairze sięgają 35-37 stopni Celsjusza.

Polska reprezentowana była przez siedmioosobowy skład. Do finałów w zmaganiach indywidualnych zakwalifikowali się Szymon Staśkiewicz, Jarosław Świderski oraz Sebastian Stasiak. Wśród kobiet jedyną Polską reprezentantką była Anna Maliszewska.

oktawialawrynowicz

Mistrzostwa świata zakończyły się zmaganiami sztafet mieszanych, w których wzięło udział 20 drużyn. W tej konkurencji Polskę reprezentowali zawodnicy wywodzący się z województwa pomorskiego: Oktawia Nowacka i Daniel Ławrynowicz. Dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach dały możliwość naszym zawodnikom na start z 3 pozycji. Niestety kolejne sztafety startowały z niewielkimi różnicami czasowymi i finalnie nasi reprezentanci zajęli 5 miejsce.  Warto wspomnieć, że Daniel Ławrynowicz jest jednym z najmłodszych reprezentantów Polski (rocznik 1997) i są to jego pierwsze starty na zawodach rangi światowej. Daniel wywodzi się z MKS Sambor Tczew, aktualnie trenuje w klubie Legia Warszawa.

Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: http://www.uipmworld.org/event/uipm-senior-world-championships-3

Całość zmagań naszych zawodników można obejrzeć poniżej lub pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=tfRIbdrJYjU

Komentarze

komentarze