Krystian Trepczyk (Gromik Gdynia) – zdobywa I miejsce w kat. U17.
W dniach 18-20.03.2022 r. w Zielonej Górze odbyła się druga edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym. Na starcie zawodów stanęli pięcioboiści z 7 krajów. Oprócz gospodarzy, Polaków, udział w imprezie wzięli Czesi, Niemcy, Litwini, Węgrzy, Ukraińcy oraz reprezentant Belgii.

Podczas zawodów sklasyfikowano aż 116 uczestników startujących w kategoriach U17, U19, U21 i OPEN.

▶️Województwo pomorskie reprezentowali młodzi pięcioboiści z klubu UKS ,,Gromik” Gdynia. W kategorii U17 Krystian Trepczyk a w kategorii U21 Eryk Bąbel oraz zawodnicy z UKS ,,Dwójka” Tczew w kategorii U17 Konrad Banucha i Maja Dąbrowska oraz Maddox Chyliński z klubu MUKS Kosakowo.

🏆W kategorii U17 (junior młodszy, trójbój) zwycięstwo odniósł zawodnik UKS ,,Gromik” Gdynia Krystian Trepczyk 🥇. Miejsca pozostałych zawodników : 10 miejsce Konrad Banucha, 15 miejsce Maja Dąbrowska, 20 miejsce Maddox Chyliński.
Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach, pływanie 200 m stylem dowolnym oraz bieg i strzelanie w konkurencji łączonej (bieg 4×600 m przeplatany z strzelaniem do tarczy z odległości 10 m z pistoletu laserowego).

W kategorii open pełny pięciobój, zwyciężczynią rywalizacji kobiet została reprezentantka Węgier Blanka Bauer, która tryumfowała z dużą przewagą nad drugą na mecie zawodniczką Elżbieta Adomaityte z Litwy. Na trzecim stopniu podium stanęła Noemi Eszes (Węgry). Najwyżej sklasyfikowaną z Polek okazała się Natalia Hachulska, która ukończyła rywalizację na wysokim 5 miejscu.

Wśród mężczyzn w tej samej kategorii tryumfowali Węgrzy, którzy wywalczyli trzy pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanął Bence Demeter, drugie miejsce wywalczył Gergo Salga, a jako trzeci metę finałowego laser run przekroczył Gergo Bruckmann. Najwyżej na 7 miejscu sklasyfikowanym Polakiem był Maciej Dukielski. Eryk Babel został sklasyfikowany na miejscu 16,a Marcel Walkowiak na miejscu 26.