W dniach 02-03.12.2017 r. w Spale odbyły się Mistrzostwa do lat 12 oraz 14,oraz X-te Jubileuszowe Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci „PENTA DAY”. W zawodach udział wzięło 365 zawodniczek i zawodników z 28 klubów.

Najlepszym zawodnikiem z woj. Pomorskiego a jednocześnie najlepszym zawodnikiem w kat. Trójboj Nowoczesny do lat 14 został BĄBEL Eryk z klubu UKS „GROMIK” Gdynia. Eryk w swojej kategorii został Mistrzem Polski! Serdeczne gratulację! Pozostałe miejsca na podium zajęli:

1. BABEL Eryk – Gromik Gdynia
  2. KLIMEK Maciej – VICTORIA Radom
  3. PARADOWSKI Olaf – G-8 BIELANY Warszawa

W kat. Dwubój do lat 14 wysokie miejsca zajęli ZIÓŁEK Piotr (Dwójka Tczew) oraz ponownie BĄBEL Eryk (Gromik Gdynia), którzy objęli kolejno IV i V miejsce. Zestawienie zawodników pierwszej szóstki w tej kategorii prezentuje się następująco:

1. WASOWICZ Kajetan – UKS ATUT Częstochowa (590 pkt)
  2. PARADOWSKI Olaf – G-8 BIELANY Warszawa (582 pkt)
  3. KLIMEK Maciej – VICTORIA Radom (571 pkt)
  4. ZIOLEK Piotr – Dwojka Tczew (562 pkt)
  5. BĄBEL Eryk – Gromik Gdynia (560 pkt)
  6. WEGLINSKI Blazej – VICTORIA Radom (553 pkt)

W X- tych Jubileuszowych Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci „PENTA DAY”
wysokie czwarte miejsce w roczniku 2007 zajął OLIVER Hubński, młody zawodnik z klubu UKS ,,Gromik” Gdynia.