POMORSKI OKRĘGOWY ZWIĄZEK
PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO
80-213 Gdańsk, ul. Al. Zwycięstwa 51
(058) 520 31 02 lub 500183643
www.pozpn.pl
e-mail kontakt@pozpn.pl
Sukces na II rundzie Pucharu Polski Juniorów Młodszych U16 & U14
W dniu 28.03.2024 r. w Zielonej Górze odbyła się II runda Puchar Polski Juniorów Młodszych
U16 & U14, zawodnicy i zawodniczki zdobywali punkty rankingowe, które dadzą przepustkę
do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na starcie stanęło 237 sportowców z 18
klubów.
Zawodnicy z województwa pomorskiego zaprezentowali bardzo dobrą formę. Wśród pań dwie zawodniczki z UKS „Dwójka” Tczew – Emilia Pawełek i Lilianna Wieczorek, stanęły na drugim miejscu podium. Tuż za nimi znalazły się ich koleżanki klubowe: Kornelia Gzella zajęła czwarte miejsce w kategorii U14, a Michalina Szramke i Hanna Zaborowska uplasowały się na szóstym miejscu w kategoriach odpowiednio U16 oraz U14.
Wśród panów, w kategorii U14, drugie miejsce zajął Ignacy Kierszka z UKS „Gromik” Gdynia, a trzecie miejsce wywalczył Konrad Laska z UKS „Ósemka” Starogard Gdański.
Miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych:
U16
1 GRADON Maja – ZKS Drzonkow
2 PAWELEK Emilia – UKS ”Dwojka” Tczew
3 DUDZIAK Kornelia – ZKS Drzonkow
1 PAWLAK Szymon – ST.PP”CWKS”LEGIA Warszawa
2 MAZIK Franciszek – ATUT Czestochowa
3 JOZWIAK Jakub – GKP ORKA Grudziądz
U14
1 PIOR Julia – GKP ORKA Grudziądz
2 WIECZOREK Liliana – UKS ”Dwojka” Tczew
3 PROKOP Anna – UKS Atut Częstochowa
1 KURIANOWICZ Wojciech – ZKS Drzonkow
2 KIERSZKA Ignacy – UKS Gromik Gdynia
3 LASKI Konrad – UKS 8 Starogard Gdański
*U12
1 SAMOKHINA Anna – ZKS Drzonków
2 PISKA Martyna – UKS G-8 Bielany Warszawa
3 GOCZOŁ Zuzanna – KS Marbi-Sport Żywiec
1 KORWEK Marcel – ZKS Drzonków
2 POLITAŃSKI Mikołaj – UKS „Orka” Częstochowa
3 TURZAŃSKI Szymon – ZKS Drzonków
* Kategoria U12 startowała wspólnie z kategorią U14 (pływanie 100m, bieg 1000m).
Startujący nie zdobywali punktów rankingowych do OOM.
Gratulujemy wyników zawodnikom oraz trenerom.
Mistrzostwa Polski Młodzików w dwuboju i trójboju nowoczesnym, Spała 02-03.12.2023 r.
KALENDARZ IMPREZ POMORSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGO NA 2022 ROK |
||||||
Lp | Nazwa imprezy | Miesiąc | Data | Miejsce | Kategoria | Uwagi |
1. | Zgrupowanie (Młodzik, Junior Młodszy) |
Luty | 11 – 19.02.2022 | Władysławowo/ COS Cetniewo |
Jun. Mł./ Młodzik | Zgodnie z powołaniem |
2. | Puchar Polski PP #1 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) | 19 – 20.02.2022 | Drzonków | Sen, Mł, Jun. Mł. | wg reg | |
3. | Puchar Polski PP #2 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) | Marzec | 18 – 20.03.2022 | Drzonków | Sen, Mł, Jun. Mł. | wg reg |
4. | Puchar Polski PP JMł #1 (Jun Mł) | 25 – 27.03.2022 | Drzonków | Jun Mł | 2 bój – 12/13 lat/ pływanie.100 m,bieg 1000 m 3 bój – 14/15 lat pływ. 200 m, bieg 2 km,strzelanie z pistoletu laserowego 10x5 |
|
5. | Konsultacja szoleniowa | Kwiecień | 02 – 03.04.2022 | Władysławowo/ COS Cetniewo |
Młodzik Jun. Mł. | Zgodnie z powołaniem |
6. | Puchar Polski PP #3 (5-bój, 4-bój, 3-bój L&R) | 9 – 10.04.2022 | Drzonków | Sen, Mł, Jun. Mł. | wg reg | |
7. | Puchar Polski PP JMł #2 (Jun Mł) | 22 – 24.04.2022 | Władysławowo/ COS Cetniewo |
Jun Mł | 2 bój – 12/13 lat 3 bój – 14/15 lat |
|
8. | Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Jun. Mł./ w 3 boju |
23 – 24.04.2022 | Władysławowo/ COS Cetniewo |
Jun Mł | 2 bój – 12/13 lat 3 bój – 14/15 lat |
|
9. | Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Laser Run | Maj | 07.05.2022 | Lubichowo | Open | od 6 do 80 lat |
10. | Mistrzostwa Polski U17 (L&R) | 13-15.05.2022 | Drzonków | Jun. Jun.mł. | do 16 lat | |
11. | Konsultacja szkoleniowa | 22 – 22.05.2022 | Władysławowo/ COS Cetniewo |
Młodzik Jun. Mł. | Zgodnie z powołaniem | |
12. | Puchar Polski PP JMł #3 (Jun Mł) | 27 – 29.05.2022 | Warszawa | Jun Mł | 2 bój – 12/13 lat 3 bój – 14/15 lat |
|
13. | Mistrzostwa Polski U22&U19 | Czerwiec | 10-12.06.2022 | Drzonków | Młodziezowców | 19-22 lat |
14. | Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików/ Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików w 2 boju | 11.06.2022 | Gdynia | Młodzik | do 11 lat/ pływanie 50 m, bieg 600 m |
|
15. | Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski | 17-19.06. 2022 | Szczecinek | Jun Mł | 2 bój – 12/13 lat 3 bój – 14/15 lat |
|
16. | Mistrzostwa Europy U19&U17 (4-bój, 3-bój L&R) | Lipiec | 05-15.07.2022 | Kraków | Jun Mł | do 16/18 lat |
17. | Zgrupowanie szkoleniowe ( Młodzik, Junior Młodszy) |
Sierpień | 01-10.08.2022 | Do ustalenia | Młodzik, Jun Mł | Zgodnie z powołaniem |
18. | ,,Od Dwuboju do Pięcioboju” | Wrzesień | 24.09.2022 | Gdynia | Młodzik | do 11 lat |
19. | Puchar Polski PP JMł #1 (Jun Mł) na rok 2023 | 30.09-02.10.2022 | Passym | Młodzik Jun. Mł. | 2 bój – 12/13 lat 3 bój – 14/15 lat |
|
20. | Mistrzostwa Grudziądza w Laser Run | Październik | 08.10.2022 | Grudziądz | Od 8 do 80 lat | |
21. | Turniej Nadziei Olimpijskich | 20 – 24.10.2022 | Spała | Jun, Jun Mł | Zgodnie z powołaniem | |
22. | Listopad | |||||
23. | Mistrzostwa Polski U14&U12 | Grudzień | 03 – 04.12.2022 | Spała | Młodzik, Jun Mł | wg reg |
24. | Puchar Polski #4 (5-bój, 4-bój, 3-bój now) | 16 – 18.12.2022 | Drzonków | Sen, Mł, Jun, Jun Mł | wg reg |